Teolog

PROGRAMI

14. 11. 2017.

Dječji vrtić Maslačak Belišće
Kraći program vjerskog odgoja u Maslačku

KATEHEZA DOBROGA PASTIRA

Na temelju ankete koju smo i ove godine proveli u matičnom vrtiću u Belišću, broj prijavljene djece za kraći program vjerskog odgoja pod nazivom Kateheza Dobroga Pastira, po Montessori pedagogiji, je 71.
Polaznici ovog programa su djeca od navršene četvrte godine života do polaska u školu iz pet vrtićkih odgojnih skupina, a one su:
• srednja (mlađa) vrtićka skupina                   – SOVICE
• srednja (starija) vrtićka skupina                   – JABUČICE
• mješovita skupina – poludnevni program – KIKIĆI
• mješovita skupina – cjelodnevni program – PČELICE
• starija vrtićka skupina                                     – VJEVERICE.
Od 71 prijavljenog djeteta  29 je djevojčica, a 42 su dječaci.
Pridržavajući se, shodno mogućnostima ustanove, pedagoških standarda rada s djecom predškolske dobi , od prijavljenih polaznika iz pet odgojnih  skupina vrtića formirali  smo četiri odgojne skupine unutar ovog programa.
Vrijeme održavanja programa prilagođeno je ukupnoj organizaciji života i rada djece u ustanovi pa tako dvije mlađe skupine, zbog poslijepodnevnog odmora, Katehezu Dobroga Pastira imaju u prijepodnenvim satima i to:
• ponedjeljkom od 10,30 do 11,30 sati
- srednja (mlađa) vrtićka skupina                   - SOVICE
- srednja (starija) vrtićka skupina                  - JABUČICE
• četvrtkom od 11,00 do 12,00 sati
- mješovita skupina - cjelodnevni program - PČELICE
Od prijavljenih polaznika na razini ostale tri vrtićke odgojne  skupine formirali smo dvije odgojne skupine polaznika ovog programa, a one imaju slijedeći tjedni raspored rada:
• srijedom od 13,45 do 14,45 sati
- mješovita skupina – poludnevni program  - KIKIĆI
- starija vrtićka skupina                                      - VJEVERICE
• četvrtkom od 13,45 do 14,45 sati
- starija vrtićka skupina                                      - VJEVERICE .
Program se odvija u sobi dnevnog boravka kraćih programa matičnog vrtića gdje su osigurani potrebni  uvjeti za ovaj rad.
Sadržaji i teme koji se obrađuju u studenom vezani su uz Svetu misu nakon kojih je predviđen posjet župnoj crkvi Svetog Josipa Radnika kako bi naučeno kroz dva mjeseca uživo vidjeli i primijenili.

Pripremio: Marko Kapular, dipl. teolog, vjeroučitelj