Međunarodni dan darivanja knjiga u Maslačku

Međunarodni dan darivanja knjiga obilježava se svake godine 14. veljače, isti dan koji na poseban način slave i zaljubljeni.
Pokrenula ga je dječja spisateljica Amy Broadmoore 2012. godine, a ubrzo se proširio na brojne zemlje širom svijeta.
Njegova je temeljna svrha pobuditi zanimanje za knjigu i čitanje prvenstveno kod djece.
Druženje s knjigom i čitanje djeci od njihove najranije dobi izuzetno je važno za njihov cjeloviti razvoj.
Stoga djeci od jasličkih do starijih vrtićkih (predškolskih) skupina svaki dan omogućavamo i potičemo ih na druženje s knjigama i sadržajima koje one nude.
U posjet polaznicima mješovite vrtićke skupine – poludnevni program u područnom vrtiću Maslačak u Gatu tim povodom došle su kolegice Vlasta Putar i Dijana Milišić Zečević, knjižničarke Gradske knjižnice i čitaonice Belišće.
Gradska knjižnica i čitaonica Belišće nekoliko godina za redom, povodom ovog dana, organizira prikupljanje knjiga namijenjenih djeci.
Ove godine prikupljanje knjiga bilo je namijenjeno  polaznicima mješovite vrtićke skupine – Žabice u Gatu koji su bili oduševljeni darovanim knjigama.
Ova aktivnost dio je bogatog programa suradnje Gradske knjižnice i čitaonice Belišće i naše ustanove kroz pedagošku godinu na radost djeci, roditeljima i nama odgojiteljima.
Vrijednim poklonima obogaćena je mala knjižnica odgojne skupine područnog vrtića u Gatu koju će djeca svakodnevno koristiti u planiranim i slobodnim aktivnostima.
I ovom prilikom u ime odgojitelja naše ustanove i svoje osobno ime zahvaljujem našim knjižničarkama na brizi i suradnji kojom njegujemo naše poslovne odnose kao i građanima koji su poklonili knjige u sklopu ove plemenite akcije.
Pripremili:

Marija Kovačević, odgojiteljica