Nacionalni program edukacije djece u području zaštite i spašavanja

Gospođa Vida Majdandžić, predstavnica Područnog ureda Civline zaštite u Osijeku i gospodin Kruno Skokić, kontakt policajac Policijske postaje u Belišću, posjetili su polaznike područnog vrtića Maslačak u Petrijevcima u utorak, 18. listopada ove godine, od 9,00 sati.

Cilj posjete u sklopu realizacije „Nacionalnog programa edukacije djece u području zaštite i spašavanja“ bio je upoznati djecu sa značenjem broja 112 i poticati njihov interes za spoznaje i prepoznavanje opasnosti te razvijati svijest o reagiranju u opasnim situacijama.

Kroz pripremljenu prezentaciju, razgovor i pitanja djeci su prikazane razne prirodne i druge nesreće poput poplave, požara i potresa kao i njihove posljedice.

Djeci je prikazana uloga žurnih službi u spašavanju osoba i imovine te iznijeti postupci ponašanja u takvim situacijama u smislu kako zaštititi sebe i pomoći drugima.

Posebna pozornost djeci je skrenuta na dio prezentacije koja se odnosila na opasnosti od mina i minsko eksplozivnih sredstava, budući da je Osječko-baranjska županija jedna od osam županija u Republici Hrvatskoj gdje se nalaze minsko sumnjiva područja.

Ovo predavanje i aktivnosti predstavnika Područnog ureda Civline zaštite iz Osijeka i policijskih sklužbenika Policijske postaje Belišće dio su zajedničke suradnje na podizanju sigurnosne kulture djece predškolske dobi, a sastavnica su Gdišnjeg plana i programa rada naše ustanove.