Obavijest za roditelje / skrbnike o nastavku rada Dječjeg vrtića Maslačak, Belišće

Poštovani roditelji / skrbnici,
Dječji vrtić Maslačk Belišće (Belišće, Gat, Bizovac, Petrijevci) od ponedjeljka, 25. svibnja 2020. godine, nastavlja raditi s djecom shodno novim uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ), objavljenim 20. svibnja 2020. godine.S radom počinju svi programi na razini naše ustanove, a to znači:

• redovni odgojno – obrazovni programi (cjelodnevni – jaslički; cjelodnevni – vrtićki; poludnevni vrtićki program);

• kraći program predškole (Belišće, Gat, Brođanci, Bizovac, Petrijevci);

• produženi boravak shodno potrebama roditelja u Belišću, Gatu, Bizovcu i Petrijevcima.Radno vrijeme redovnih programa s djecom po objektima ustanove ostaje nepromijenjeno, a to znači:

• Belišće,     od 6,30 do 16,30 sati

• Gat,           od 9,00 do 14,00 sati

• Bizovac,    od 6,00 do 16,00 sati i

• Petrijevci, od 6,00 do 16,00 sati.

Radno vrijeme kraćeg programa predškole po mjestima izvedbe, od 25. svibnja 2020. godine, bit će:

• Belišće,        matični vrtić,    od 12,00 do 15,00 sati

• Gat,              područni vrtić, od 11,00 do 14,00 sati

• Brođanci,     područna osnovna škola, od 11,30 do 14,30 sati

• Bizovac,        područni vrtić, od 15,00 do 18,00 sati

• Petrijevci,     područni vrtić, od 9,00 do 12,00 sati.

Radno vrijeme produženog boravka po objektima ustanove ostaje nepromijenjeno, a to znači:

• Belišće, matični vrtć, od 16,30 do 19,15 sati

• Gat,          područni vrtić, od 14,00 do 16,45 sati

• Bizovac,    područni vrtić, od 16,00 do 18,45 sati

• Petrijevci, područni vrtić, od 16,00 do 18,45 sati.   Roditelji kod kuće mjere temperaturu djeci. Ukoliko je tjelesna temperatura djeteta veća od 37,2 stupnja C ne dovode dijete u vrtić ili određeni program, već obaviještavaju odgojiteljicu / voditeljicu programa i javljaju se izabranom liječniku.

Djeca dolaze u pratnji roditelja / skrbnika ili osoba koje su navedene u izjavama o dovođenju / odvođenju  i nisu u tzv. rizičnoj skupini (osobe starije od 65 godina).Na ulazu u objekte (matični, područni vrtići) obavezna je dezinfekcija ruku.

Djeca se dovode do garderobnog prostora gdje  ostavljaju stvari i predaje odgojiteljici nakon čega prvo peru ruke, a zatim odlaze u odgojnu skupinu.

U vremenu od 6,30 do 9,00 sati vrata na jasličkom dijelu zgrade matičnog vrtića i vrtićkom dijelu matičnog objekta mogu biti i zaključana pa je potrebno pozvoniti.

Od 9,00 sati ulazna vrata po objektima bit će zaključana. Najavljujete se zvonom i/ili telefonom odgojiteljicama.Boravak roditelja / skrbnika / pratnje u objektima treba biti vremenski najnužniji bez nepotrebnog zadržavanja.

Djeca se mogu uključiti u rad odgojne skupine od 25. svinja 2020. nadalje shodno potrebama roditelja.Za sve ostale informacije i pitanja možete nam se obratiti na kontakte:

• telefon: 031 /  663-755

• e-pošta: vrtic.belisce@gmail.com ili

• https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Upute_vrtici_skole.pdfU zahvalnost na razumijevanju i suradnji, svako dobro i poštovanje.