„Uskrsne želje“

U tjednu od 29.3. 2021. do 2.4.2021. godine središnja tema odgojno – obrazovnog rada polaznika  mješovite vrtićke skupine područnog vrtića Maslačak u Bizovcu i njihovih odgojiteljica bio je blagdan Uskrsa i dječje želje.
U uvodnom dijelu aktivnosti organiziran je razgovor s djecom pod nazivom „Uskrsne želje“.
Cilj aktivnosti bio je razvijanje vještine aktivnog slušanja, govora i razgovora te bogaćenje rječnika.
U nastavku aktivnosti organiziran je mali scenski igrokaz pod nazivom „Uskršnji zeko“.
Igrokazom se željela  potaknuti sposobnost doživljavanja i razumijevanja scenskog djela, razvoj pozornosti i koncentracije.
Poslije igrokaza uslijedio je razgovor o njegovoj temi uz uporabu štapnih lutki od strane djece s ciljem razvoja pamćenja i usvajanja teksta igrokaza.
U centru likovno – kreativnih aktivnosti djeca su za temu imala „Šarene pisanice“. Pisanice su se radile u tehnici mozaika, primjenom kolaž papira i ljepila, a glavni cilj aktivnosti  bio je poticati ustrajnost i urednost u radu.„Čestitka za Uskrs“ još je jedna likovno-kreativna aktivnost u kojoj su djec koristila hamer papir, bijeli papir, pastele, vatu i ljepilo.
U glazbenom dijelu aktivnosti obrađena je pjesmica pod nazivom „Šapice mi zeko daj“  uz prigodnu koreografiju.
Cilj aktivnosti bio je razvoj glazbenog pamćenja, usvajanje melodije i teksta kao i poticanje osjećaja za ritam.
Igrom pod nazivom „Zečići i gnijezda“ bavili smo se tjelesnim aktivnostima djece s ciljem poticanja natjecateljskog duha, razvoja spretnosti i snalažljivosti u prostoru.
U centru stolno – manipulativnih aktivnosti organizirano je modeliranje uskršnje košarice od tijesta u boji.
Cilj aktivnosti bio je razvoj taktilne osjetljivosti uz razvoj fine motorike šake i prstiju.
U predmatematičkim aktivnostima bavili smo se igrom pod nazivom „Šarene pisanice“.
Cilj  aktivnosti bio je poticati usvajanje i prepoznavanje brojeva od 1 do 6 te razvoj koncentracije.
Na kraju svih aktivnosti organizirana je mala izložba dječjih radova u sobi dnevnog boravka odgojne skupine.
Pripremile: Ivana Blažević i Ivana Kuić