Vrtić Maslačak – DJEČJA KUĆA

Uvodni roditeljski sastanci, za pedagošku 2024./2025. godinu, održani su na razini naše ustanove u četvrtak, 29. kolovoza, i petak, 30. kolovoza 2024. godine.

Sastanci su bili namijenjeni roditeljima novoupisane djece kao i ostalim zainteresiranim roditeljima.

Sadržaj prezentacije pod nazivom „Vrtić Maslačak – DJEČJA KUĆA“ predstavljen je u Belišću u četvrtak, 29. kolovoza 2024. godine, u blagovaonici, od 17,00 sati, a izložili su ga Ivana Belcar, ravnateljica ustanove, Monika Jakišić, zdravstvena voditeljica, Katarina Mravak Luketina, stručna suradnica – psihologinja i Zdenko Glasovac, stručni suradnik – pedagog.

Sadržajno prezentacija je obuhvatila sljedeća područja:

• Misija i vizija vrtića
  • Informacije o organizaciji života i rada na razini ustanove
  • Njega, prehrana i zdravstvena skrb za tjelesni rast i razvoj djece
  • Što radi psiholog / inja u vrtiću?
  • Mogućnosti suradnje roditelja, odgojitelja, članova stručnog tima, ravnateljice i ostalih zaposlenika vrtića kroz pedagošku godinu
  • Zaključne poruke.

U zaključnim porukama voditelji sastanka istaknuli su:

• Dobrodošlicu svim roditeljima glede početka pedagoške 2024./2025. godine koja počinje 2. rujna 2024., a završava 31. kolovoza 2025. godine
  • Sigurnost, povjerenje i suradnja kroz partnerske odnose ključni su u ostvarivanju postavljenih ciljeva i zadataka tijekom nove pedagoške godine
  • Najvrijednije što možemo dati našoj djeci je – vrijeme
  • Mjesec rujan je vrijeme prilagodbe djece i roditelja na novonastale promjene i razdoblje međusobnog upoznavanja na korist kvaliteti zajedničkog odgojnog rada.

Uz slogan vrtića koji glasi „Odgoj je najbolje nasljeđe“ uvodni sastanci održani su u:

• Gatu, područni vrtić, 29. kolovoza 2024. godine, od 18,00 sati
  • Bizovac, prostor DVD Bizovac, petak, 30. kolovoza 2024.godine, od 17,00 sati
  • Petrijevci, područni vrtić, petak, 30. kolovoza 2024.godine, od 18,30 sati.

Zaposlenici ustanove svim roditeljima i djeci žele zdravu, sigurnu, razvojno poticajnu i uspješnu novu pedagošku godinu.