Bolnica za medvjediće

Volonteri  Gradskog društva Crvenog križa Valpovo posjetili su u utorak, 10. svibnja 2022. godine, matični vrtić u Belišću, u vremenu od 9,30 do 10,30 sati.

Cilj posjete bio je organizirati aktivnost pod nazivom „BOLNICA ZA MEDVJEDIĆE“ namijenjene  polaznicima starijih vrtićkih skupina matičnog vrtića.

Namjera je bila kroz praktične aktivnosti s djecom govoriti o prevencijama ozljeda kod djece, ponašanju kod nastanka povreda i načinima njihovog zbrinjavanja  te smanjiti strah kod posjeta liječniku.

Volonterke GDCK Valpovo organizirale su četiri centra aktivnosti u dvorištu vrtića, osigurale određene materijalne poticaje, a djeca su im govorila o mogućim povredama i zdravstvenim problemima koje imaju njihovi plišanci te kako im pružiti prvu pomoć.

U aktivnosti su sudjelovale slijedeće vrtićke odgojne skupine matičnog vrtića:

• Mješovita vrtićka – LIMAČI
  • Mješovita vrtićka – KIKIĆI i
  • Mješovita vrtićka – JEŽIĆI.

Odgojiteljice u pratnji djece bile su:

• Branka Vidaković, Sandra Glasovac
  • Aleksandra Šrepfler, Dragica Jančikić
  • Danijela Falamić, Romana Milišić.

Ravnatelj vrtića zahvalio je volonterkama na dobroj suradnji i prilikam koje su pred nama na tragu poticanja i razvijanja sustava samozaštite i zdravstvene skrbi o djeci predškolske dobi.