Čitanje za budućnost u Gatu

Podijeli s prijateljima

Gospodin Frano Budić, pučki pjesnik iz Bistrinaca, u četvrtak, 28. ožujka 2019. godine bio je gost polaznika mješovite vrtićke skupine – poludnevni  program i kraćeg programa predškole u područnom vrtiću Maslačak u Gatu.

Posjet je planiran u okviru realizacije projekta pod nazivom „Čitanje za budućnost“ čiji je nositelj Udruga za dijalog i nenasilje Valpovštine.

Nakon uvodnog međusobnog predstavljanja gospodin Budić pročitao je nekoliko pjesama iz svoje dvije zbirke dječje poezije od kojih jedna nosi naziv „Dječji um“, a druga „Sve po pet“.Iz knjige „Dječji um“ pročitao je slijedeće pjesme:

  • Zašto – zašto
  • Ružan san
  • Dječji snovi
  • Kokoš i košuta
  • Glista.


Iz knjige „Sve po pet“ pročitao je pjesmu „Koza i vuk“.
Nakon čitalačkog dijela i razgovora o pročitanom uslijedio je  prikaz nekoliko trikova sa  konopcima i kartama koje je gospodin Budić pokazao, objasnio, a zatim je nekoliko polaznika područnog vrtića pokušalo oponašati našeg gosta.
Nakon ovog dijela programa uslijedio je razgovor o tome što rade mađioničari, kako se može postati mađioničar te što sve oni trebaju znati. Na kraju programa ravnatelj ustanove zahvalio se djeci na pažnji i suradnji, a gostu na izabranim i prikazanim sadržajima.

Programu su nazočile kolegice:

  • Marija Kovačević, odgojiteljica
  • Valentina Falamić, odgojiteljica
  • Andrea Fekete, voditeljica kraćeg programa predškole u Gatu.


Druženje djece i gospodina Frane Budića trajalo je od 13,00 do 13,40 sati.

           Pripremio: Zdenko Glasovac, prof.