Dani izumitelja u Maslačku

U sklopu programske suradnje Dječjeg vrtića Maslačk, Belišće i Zajednice tehničke kulture „Valpovo-Belišće“ organizirat ćemo DANE IZUMITELJA U MASLAČKU. Planirane aktivnosti organizirat će se sa predškolcima, polaznicima starijih vrtićkih skupina matičnog vrtića, tijekom tri dana, u vremenu od 9,00 do 10,00 / 10,30 sati. Cilj aktivnosti je ukazati na važnost mašte i kreativnosti u svakodnevnom životu, ideja do kojih možemo doći koncentracijom na određeni problem ili potrebu, predanog  rada i rezultata koji ponekad mogu promijeniti ukupnu kvalitetu našega života. U ponedjeljak, 10. veljače 2020. godine, planiramo postavljanje izložbe fotografija koje su radili učenici, polaznici Centra tehničke kulture „Valpovo-Belišće“, te postavljanje tehničkih eksponata u gornjem holu zgrade matičnog vrtića u formi male izložbe.Središnja tema našeg susreta bit će upoznavanje sa izumiteljima Faustom Vrančićem i Nikolom Teslom. Govorit ćemo o njihovom radu, najvažnijim izumima kao i o procesu nastajanja ideja i puta do njihove realizacije. Djeca će izrađivati i maketu aviona od papira.U utorak, 11. veljače 2020. godine, nastavit ćemo  aktivnosti demonstracijom nekoliko elektroničkih naprava i robotike (robotska kolica), 3D printera i modela drona kao i načina kako njime upravljati.U srijedu, 12. veljače 2020. godine, bavit ćemo se izradom aviona od papira kroz proces bojanja, rezanja, sastavljanja te upoznavanja modela raketa, od čega se svaki model sastoji, a ukoliko nas vrijeme posluži ispalit ćemo dvije rakete na prostoru dvorišta matičnog vrtića.  Voditelji navedenih aktivnosti bit će Ivana Francuz, Dragan Francuz i Tomislav Kudeljnjak. Do kraja ove pedagoške godine u planu nam je, kroz suradnju s članovima Zajednice tehničke kulture „Valpovo – Belišće“, organizirati dječju zmajadu te radionicu s članovima Astronomskog društva „ANONYMUS“ Valpovo.Koristim priliku zahvaliti članovima ZTK „Valpovo – Belišće“  na dobroj suradnji  u cilju promicanja tehničke kulture, kreativnosti i inventivnog rada počam od djece predškolske dobi.