DANI KRUHA I DAN JABUKA U MASLAČKU

Podijeli s prijateljima

U listopadu obilježavamo Dane kruha i Dan jabuka.

Na razini svih odgojnih skupina o kruhu smo govorili kroz tjelesne, glazbene, istraživačke, likovno-kreativne i životno-radno-praktične aktivnosti.

Djeci su ovi dani zanimljivi zbog igara s tijestom s kojim se polaznici mješovitih skupina igraju i oblikuju na različite načine, razvijajući pri tome grubu i finu motoriku šake i ruku.

Pored igre s tijestom, šire spoznaje o njegovoj povijesti, namirnicama koje se koriste u njegovoj izradi, hranjivim vrijednostima, odlaze u posjet pekarnicama te sami rade proizvode od tijesta koje na kraju i kušaju.

Kao i svake godine obilježili smo dan “Kraljice voća”, Dan jabuka. Kroz istraživačke aktivnosti djeca su spoznala kakve sve vrste jabuka ima, kako ih uzgajati, promatrali su presjek jabuke te razgovarali o različitim okusima jabuke.

Jabuka je puna vitamina i minerala te pridonosi zdravlju cijelog organizma. Kroz razne aktivnosti djeca su proširila svoja znanja o ovom vrlo zdravom i važnom voću, a na kraju su se sladili finim kolačima od jabuke.