Dani kruha u područnom vrtiću u Gatu

Podijeli s prijateljima

U područnom vrtiću u Gatu Dane kruha – Dane zahvalnosti za plodove zemlje djeca i odgojiteljice obilježili su u razdoblju od 10. do 14. listopada 2022. godine, shodno Godišnjem planu i programu odgojno – obrazovnog rada naše ustanove.

Kroz tjedne programske aktivnosti cilj je bio upoznati djecu s nastajanjem kruha, od zrna do kruha, približiti im blagovanje kruha i dio tradicijskih običaja ovog kraja, ukazati na važnost pravilne prehrane, razvoj spretnosti i kreativnosti te razvijanje fine motorike kroz aktivnosti izrade i oblikovanja tijesta.

Radili su se mali kruščići i peciva koji su posluženi kao užina djeci.

Kolegice Marija Kovačević i Tena Matanović, odgojiteljice, pripremile su nekoliko priča na temu kruha, prigodne igre i pjesmice koje se najčešće pjevaju u vrtiću tom prigodom, a najpoznatija je pjesmica „Pekar“ koja kaže:

Ruke mijem, brašno sijem,

kapica na glavi,

Mijesim tijesto tako vješto,

ja sam pekar pravi!

Peć se žari, u nju stavim

kruščiće po redu,

Kora glatka bit će slatka

kad je djeca jedu!

Pripremio: Zdenko Glasovac, prof.