Dani kruha u područnom vrtiću u Petrijevcima

U područnom vrtiću u Petrijevcima organizirane su dvije mješovite vrtićke skupine, djeca od 3 godine do polaska u školu.

Mješovitu vrtićku skupinu – MALCI vode kolegice Jasna Pavičić i Anela Bogdanović, a mješovitu vrtićku skupinu – ŠAPICE vode kolegice Marta Sudar i Dajana Lacković, odgojiteljice predškolske djece.

Dani kruha – Dani zahvalnosti za plodove zemlje tradicionalna su aktivnost na razini naše ustanove, matičnog i područnih vrtića, koja obiluje različitim aktivnostima koje su u funkciji dječjeg rasta i razvoja, odgoja i obrazovanja.

Spoznajnim aktivnostima odgojiteljice su približile djeci nastanak pekarskih proizvoda, a u tome nam je pomogla i priča pod nazivom „Od zrna do kruha“.

Govorne aktivnosti provedene su kroz priče „Djedova pogača“ i „Crvena koka“.

U sklopu glazbenih aktivnosti djeca su usvojila pjesmicu „Pekar“, a zatim su se sama okušala u miješanju pekarskih proizvoda koje su poslije pečenja konzumirala.

Likovne radove na temu kruha i pekarskih proizvoda odgojitejlice su izložile u prostorijama vrtića, a teme su bile:

• Žito (tehnika tuša i pera, olovke)
  • Pekarski proizvodi, rađeni rastresitim materijalima i temperama.

Djeca su tom prigodom usvojila i novu pokretnu igru s pjevanjem pod nazivm „Mlinar“.

Tema kruha i pekarskih proizvoda bila je obrađena kroz sva razvojna pdručja o kojima skrbimo u radu s djecom, a ona su:

• Tjelesni rast i razvoj
  • Govor i komunikacija