Dječji tjedan u Maslačku

Dječji tjedan ove godine obilježili smo od 3. do 8. listopada.

U planiranim programskim sadržajima sudjelovale su sve odgojne skupine, shodno životnoj dobi djece i organizacijskim mogućnostima ustanove.

U ponedjeljak, 3. listopada, glavna aktivnost nosila je naziv „Oslikavanje kišobrana“.

Članovi Zajednice tehničke kulture „Valpovo – Belišće“ bili su nositelji likovne aktivnosti u koju su se uključili polaznici mješovite vrtićke skupine – BALONČIĆI matičnog vrtića i njihove odgojiteljice, Slavica Vuksanić i Suzana Svoboda.

Nakon oslikavanja kišobrana priredile su prigodnu izložbu u donjem holu vrtićkog dijela zgrade.

Članovi udruge „Bel – Art“ sudjelovali su u likovnoj aktivnosti pod nazivom „Obojimo svijet u vesele boje“ organiziranoj u mješovitoj vrtićkoj skupini – MRAVIĆI matičnog vrtića.

Domaćini ovog kreativnog susreta bile su kolegice Valentina Mandić i Ana Mogoroš, odgojiteljice predškolske djece.

Utorak, 4. listopada, bio je namijenjen crtanju kredom po pločnicima na lokacijama ispred vrtića i pločnika uz PBZ, podružnica Belišće.

U oslikavanju pločnika na teme vezane uz dječja prava i radosti života sudjelovali su polaznici mješovitih vrtićkih skupina – KIKIĆI, BOMBONČIĆI, BALONČIĆI, LEPTIRIĆI, LIMAČI, BUBAMARE u pratnji njihovih odgojiteljica.

Srijeda, 5. listopada, bila je namijenjena radionici pod nazivom „Kako jesti zdravo?“.

Radionicu je pripremila kolegica Monika Jakišić, zdravstvena voditeljica, a u njoj su sudjelovali polaznici mješovite vrtićke skupine matičnog vrtića – BOMBONČIĆI.

Polaznici mješovite vrtićke skupine – BALONČIĆI, navedenog dana posjetili su Fitness centar „Olimp“, Belišće.

Cilj posjete bio je upoznati djecu sa organizacijom i sadržajima koje nudi ovaj centar, ukazati na važnost kretanja i vježbanja od predškolske dobi, značaj pravilne prehrane za naš ukupni rast i razvoj, organizirati prigodne vježbe za sve mišićne skupine naših predškolaca.

Domaćini ovog susreta bili su Renata i Dejan Bogdanović, instruktori fitnesa u teretani.

U četvrtak, 6. listopada, organizirali smo dvije aktivnosti u matičnom vrtiću.

Prva je bila radionica pod nazivom „Emocije“, a pripremila ju je kolegica Vlasta Topčić, magistra psihologije.

Radionica je organizirana u mješovitoj vrtićkoj skupini – BOMBONČIĆI.

U dvorani matičnog vrtića, od 10,00 sati, navedenog dana organiziran je i prigodni program pod nazivom „Djeca djeci“.

Pripremili su ga učenici 3.d razreda Osnovne škole Ivana Kukuljevića u Belišću pod vodstvom kolegice Anite Korov, učiteljice razredne nastave.

Tijekom pola sata djeca su pokazala glumačke, recitatorske, glazbene i plesne vještine koje su usvojili.

Do kraja ovog programa polaznici svih vrtićkih skupina matičnog vrtića bili su na nogama, pjevali su i plesali zajedno s našim dragim gostima i suradnicima.

I ovom prilikom pokazalo se kako je zajednička igra, ples i pjesma najbolji način međusobnog zbližavanja i suradnje djece koja uživaju u tome što rade.

U petak, 7. listopada, organiziran je posjet Osnovnoj glazbenoj školi Valpovo, dislocirana nastava u Belišću.

Domaćin susreta bio je kolega Denis Ravlić, prof. glazbene kulture, voditelj Osnovne glazbene škole Valpovo, Belišće.

U prigodnom programu djeci mješovitih vrtićkih skupina – KIKIĆI, BALONČIĆI i BOMBONČIĆI matičnog vrtića predstavilo se nekoliko učenica i učenika ove škole.

Govorilo se o tome zašto su upisali glazbenu školu, koji instrument sviraju, koliko dugo, koje su osnovne karakteristike instrumenta koji sviraju, a potom su se predstavili pripremljenom skladbom.

Poslije ove posjete djeca mješovitih vrtićkih skupina nastavila su druženje na dvorištu matičnog vrtića kroz sudjelovanje u tradicionalnim i sportskim igrama.

U subotu, 8. listopada, u Centru za kulturu Sigmund Romberg Belišće organizirana je predstava Teatra to go pod nazivom „Botaničari“.

Društvo „Naša djeca“ Belišće organizator je Dječjeg tjedna.

Pokrovitelj aktivnosti je grad Belišće, a sudjelovala su djeca Dječjeg vrtića Maslačak, Belišće, Osnovne škole Ivana Kukuljevića Belišće i Osnovne glazbene škole Valpovo, Belišće.

Bio je ovoj još jedan tjedan bogat različitim sadržajima, brojnim sudionicima i prilikama za nova kreativna druženja i suradnju u interesu djece, njihovog cjelovitog rasta i razvoja.

Zahvaljujemo svima, velikima i malima, koji su dali svoj doprinos kroz organizaciju i sudjelovanje kako bi i ove godine Dječji tjedan dobio primjereno mjesto i važnost koja mu pripada u životu lokalne zajednice.