Druženje s djecom područnog vrtića Maslačak u Gatu

U četvrtak, 15.2.2018. godine, Marija Mandić, stručna suradnica – psihologinja, i ravnatelj ustanove posjetili su djecu mješovite vrtićke skupine – poludnevni program i kolegicu Mariju Kovačević, odojiteljicu skupine.
Posjet je trajao od 9,00 do 10,30 sati.

Cilj posjete bio je, pored ostaloga, utvrditi kvalitetu prilagodbu djece na organizaciju života i rada ustanove te uvid u neposredni rad odgojiteljice s djecom shodno tjednom planu i programu rada skupine.

U aktivnostima je sudjelovalo ukupno 11 djece, a uvodni dio počeo je čitanjem priče pod nazivom ‘Zaljubljeni zeko’ i razgovorom o osjećajima, posebno osjećaju ljubavi i zaljubljenosti. Nakon uvodnog dijela u središnju temu djeca su obišla pripremljene centre aktivnosti i shodno osobnom izboru uključila se u neke od njih.

Kolegica Kovačević pripremila je slijedeće centre aktivnosti:

• Šareno srce – likovna aktivnost (slikanje vodenim bojicama i voštanim pastelama)
  • Srca od kartona
  • Srce – kolaž tehnika
  • Spoji srca po boji i broju – predmatematička aktivnost i
  • Spoji i oboji srca – grafomotorička aktivnost.

Od materijalnih poticaja pripremljeni su:

• ciklostil
  • stranice kartona
  • vodene bojice
  • voštane bojice
  • škarice
  • ukrasne trake
  • ljepila u stiku
  • izrezani komadići papira za ljepljenje i
  • radni listovi za predmatematičku aktivnost.

Djeca su  pokazla primjeren interes i dobru suradnju s odgojiteljicom kroz rješavanje postavljenih zadataka u pripremljenim centrima aktivnosti.

Pripremio:  Zdenko Glasovac, prof.