O zdravlju i osobnoj higijeni s djecom mlađe vrtićke skupinepodručnog vrtića Maslačak Bizovac

Članovi stručno – razvojne službe  Dječjeg vrtića Maslačak Belišće posjetili su u petak, 16.2.2018. godine, u vremenu od 9,00 do 10,30 sati, djecu mlađe vrtićke skupine područnog vrtića Maslačak Bizovac i njihove odgojiteljice, kolegice Ivanu Karjaković i Tajanu Kuruc.

Središnju oglednu praktičnu aktivnost vodila je kolegica Ivana Karjaković, voditeljica područnog objekta.Aktivnost je počela igrom pod nazivom ‘Rano ujutro’, a nastavila se okupljanjem djece i odgojiteljica u središnjem prostoru sobe dnevnog boravka odgojne skupine gdje je organizirana zajednička tjelovježba.

Kolegica Ivana Karjaković potom je ispričala priču o dječaku zvanom Panjoglavi.

Priča govori o  dječaku koji nije htio prati ruke, lice, uši, kosu, zube  i posljedicama koje je zbog toga imao.

Rješenje njegovim problemima bila je  voda, sapun, četkica za zube, pasta za zube i češalj  te formiranje higijenskih navika svakodnevnog korištenja istih zbog osobne higijene.

Nakon uvodne, motivacijske priče djeca su govorila o svojim dojmovima, kako oni koriste vodu, sapun, četkicu za zube te zašto je važno biti čist i uredan.Pripremljeno je sedam centara aktivnosti sa odgovarajućim materijalnim poticajima koji govore o važnosti osobne higijene, a djeca su mogla samostalno birati pojedine ili sudjelovati u svakome od njih.

Centri aktivnosti organizirani su na način grupnog i individualnog rada djece kako bi postigla određeni rezultat.

Djeca su najviše zanimanja pokazala za kupanje lutaka i održavanje njihove higijene.U aktivnostima je sudjelovalo ukupno 15 djece.

Pripremio:  Zdenko Glasovac, prof.