Evidencija bolesti djece

Podijeli s prijateljima

Poštovani roditelji,
po povratku vašeg djeteta u kolektiv, ukoliko je izbivalo iz vrtića zbog bolesti, molim vas da donesete liječničku ispričnicu na kojoj mora pisati: ime i prezime djeteta, vrijeme izostanka – datum početka i završetka bolovanja i šifra bolesti.
Prema podacima na istoj, dužni smo u vrtiću pratiti izostanke djeteta zbog zdravstvenih razloga, evidentirati ih u osobnu dokumentaciju (Evidencija pobola i procijepljenosti djece), te na kraju godine podatke o razlozima i broju izostanaka prezentirati u službenom izvješću.

Svrha praćenja pobola je kontrola epidemiološke situacije u vrtiću zbog poduzimanja pravovremenih mjera za zaštitu zdravlja djece u kolektivu, te suzbijanje širenja infektivnih bolesti.
Kako bismo zajedno ostvarili ovaj cilj, molim vas da pravovremeno informirate odgojitelje ili zdravstvenu voditeljicu ukoliko vaše dijete boluje od bakterijske upale grla, upale pluća, vodenih kozica, šarlaha, konjuktivitisa, mononukleoze, gripe, trovanja salmonelom ili od neke druge infektivne bolesti.

Hvala na suradnji!
Pripremila: Monika Jakišić, VMS, zdravstvena voditeljica