Iz aktivnosti kraćeg programa predškole u Belišću

Polaznici kraćeg programa predškole u Belišću posjetili su u utorak, 25. svibnja 2023. godine, Dobrovoljno vatrogasno društvo Belišće, u vremenu od 16,00 do 16,30 sati.

Domaćini ovog edukativnog susreta bili su gospoda Željko Čakalić, vatrogasni časnik prve klase, i Mario Karapetrić, vatrogasni časnik.

Cilj posjete bio je sažeto upoznati:

• povijest vatrogastva u Belišću
  • postojeću organizaciju dobrovoljnog vatrogasnog društva
  • osnovno o nastanku požara i kako ga spriječiti
  • što treba učiniti kod pojave požara
  • tko su vatrogasci
  • kako se postaje vatrogasac
  • koja znanja, vještine i sposobnosti trebaju imati
  • što rade i na koje načine članovi vatrogasnog podmlatka ovog društva
  • osnovno o osobnoj opremi vatrogasaca i čemu ona služi
  • vozila i opremu kojom ovo društvo raspolaže.

Djeca su se zatim okušala u natjecateljskoj igri korištenja tzv. brentače i gađanja u metu vodenim mlazom.

Na kraju druženja još jednom smo ponovili što smo naučili kroz ovu posjetu, a zatim su naši domaćini počastili djecu keksima, bombonima, sokovima i brošurama vezanim uz prevenciju požara.

Zahvaljujemo našim suradnicima u DVD-u Belišće na dobroj volji, spremnosti na suradnju u pripremi i organizaciji ove posjete na obostranu korist i zadovoljstvo.

U pratnji djece bili su Doris Vranić, voditeljica kraćeg programa predškole, i stručni suradnik – pedagog vrtića.