TJEDAN DJEČJE KREATIVNOSTI U MASLAČKU

U matičnom vrtiću u Belišću, od 17. do 21. travnja 2023. godine, organizirana je manifestacija pod nazivom „TJEDAN DJEČJE KREATIVNOSTI U MASLAČKU“.

Sastavnica je to programskih aktivnosti ustanove kojim ove godine obilježavamo 80. godina predškolskog odgoja i obrazovanja u Belišću, 1943.-2023.

Cilj programske aktivnosti bio je organizirati različite radionice kroz suradnju s vanjskim suradnicima, pojednicima, udrugama, ustanovama, organizacijama i tvrtkama, koje će poticati i razvijati dječje razvojne potrebe i mogućnosti na području tjelesnog rasta i razvoja, govora i komunikacije, socio-emocionalnih odnosa, spoznajnog razvoja i dječjeg stvaralaštva.

U programske aktivnosti bili su uključeni polaznici dvije mješovite jasličke skupine i šest mješovitih vrtićkih skupina.

Planirane aktivnosti organizirane su u prijepodnevnim satima, u vremenu od 9,00 do 11,30 sati, a u petak su, 21. travnja 2023. godine, djeca starijih vrtićkih skupina sudjelovala u eko-akciji „Volim Belišće, ali čisto!“ uređenjem dvorišta vrtića.

Obilje različitih aktivnosti, brojni suradnici, gotovo 184 djece koja su bila uključena u planirane programske sadržaje, dinamičnost aktivnosti, brojni materijalni poticaji, radost igre i druženja, nove spoznaje i prilike za razvijanje dječjeg stvaralaštva provjerene su metode sustavnog podizanja ukupne kvalitete odgojno – obrazovnog rada naše ustanove.

Ovom prilikom zahvaljujemo slijedećim pojedincima, udrugama, organizacijama, ustanovama i tvrtkama na sudjelovanju u ovoj aktivnosti:

• Laura Milišić
  • Snježana Krnjajić-Lerinc
  • Muzej Belišće
  • Turistička zajednica Grada Belišća
  • Udruga „Bel-Art“ Belišće
  • Društvo „NAŠA DJECA“ Belišće
  • Sambo @MMA klub Belišće
  • Zajednica športskih udruga grada Belišća
  • Glazbena škola Valpovo, dislocirana nastava u Belišću
  • Centar za kulturu Sigmund Romberg Belišće
  • Poduzetnički inkubator POLET d.o.o. Belišće
  • Gradska knjižnica i čitaonica Belišće
  • Izvidnička satnija GOMBR, Vinkovci
  • Zajednica tehničke kulture „Valpovo-Belišće“.