Iz aktivnosti Kraćeg programa predškole u Belišću GODIŠNJA DOBA

Podijeli s prijateljima

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

U Kraćem programu predškole u razdoblju od 15. do 19. ožujka 2021. godine središnja tema tjednog plana rada bila su GODIŠNJA DOBA. Razgovarali smo o tome što je karakteristično za svako  godišnje doba  te smo ih popratili različitim aktivnostima koje podržavaju dječji rast i razvoja, a odnose se na tjelesni rast i razvoj, govor i govornu komunikaciju, socio-emocionalni razvoj,  spoznajni razvoj i dječje stvaralaštvo. Najveći interes djece izazvala je likovna aktivnost pod nazivom „Šarene vaze“ u sklopu teme „Proljeće“, tijekom koje su djeci bile ponuđene krede u različitim bojama, šećer, posude, žlice i staklenke različitih veličina. Djeca su kredama obojala  šećer te ga žlicama u slojevima redala u staklenke. Kroz opisanu aktivnost kod djece se poticao razvoj spretnosti, preciznosti i strpljivosti bojanjem šećera s kredom te premještanjem šećera žlicom iz posude u staklenke. U „Šarene vaze“ djeca su stavljala cvijeće koje su prethodno obojala flomasterima po želji kao i cvijeće od kalupa za kolače koje su flomasterima obojala te pipetama dodavala kapljice vode promatrajući kako se boje razlijevaju i poprimaju različite nijanse.
Pripremila: Daniela Šapina, mag.praesc.educ. Voditeljica programa