Iz aktivnosti kraćeg programa predškole u Brođancima i Bizovcu

Polaznici kraćeg programa predškole u Brođancima i Bizovcu, u razdoblju od 14. do 21. travnja 2023. godine, govorili su o glazbenim instrumentima i obilježili Dan planeta Zemlje.

Svaki susret u predškoli počinje tjelesnim vježbanjem glede jačanja velikih mišićnih skupina, opće motorike i koordinacije.

Za potrebe teme pod nazivom „Glazbeni instrumenti“ osigurani su slijedeći materijalni poticaji:

• Orffovi instrumenti
  • note i notni zapis
  • tempere
  • kistovi
  • sintisajzer.

U uvodnom dijelu govorilo se općenito o instrumentima koje djeca poznaju, a zatim su im pokazani neki od Orffovih instrumenata.

U središnjem dijelu aktivnosti djeca su pogledala video koji govori o glazbenim instrumentima, a zatim su puštane glazbene izvedbe u kojima se pojavljuju neki od spomenutih instrumenata.

Nakon toga uslijedio je crtić pod nazivom „Pepa Pig – glazbeni instrumenti“.

U nastavku uslijedilo je sviranje na Orffovim instrumentima i likovni rad s tim u svezi.

„Dan planeta Zemlje“ obilježen je u petak, 21. travnja 2023. godine, razgovorom o zbrinjavanju različitih vrsta otpada i mogućnostima zaštite okoliša.

U središnjem dijelu aktivnosti djeca su oslikavala kugle od stiropora koje su predstavljale planetu Zemlja.

Aktivnosti je organizirala i provela kolegica Barbara Pilj, voditeljica kraćeg programa predškole.