Jaje i pisanica

Djeca mlađe vrtićke skupine – BOMBONČIĆI matičnog vrtića u Belišću obradili su kroz planirane teme tjednog plana rada i temu pod nazivom „Jaje i pisanica“.
Ova tema sastavnica je tjednih planova odgojno – obrazovnih aktivnosti djece vrtićkih skupina u prigodi blagdana Uskrsa.
U uvodnom dijelu aktivnosti voditeljica je organizirala malu predstavu pod navedenim nazivom.
Poslije igrokaza uslijedio je razgovor o običajima veznim uz blagdan Uskrsa na djeci primjeren način.
Djeca su zatim nastavila igru u pripremljenim centrima aktivnosti, a oni su:

1. CENTAR GOVORNO – SPOZNAJNIH AKTIVNOSTI
Cilj aktivnosti bio je razvijati sposobnost opažanja, koncentracije, pamćenja, govornog izražavanja te poticanje dječje mašte i kreativnosti.

2. CENTAR LIKOVNIH AKTIVNOSTI

• „Pisanice šarenice“ – bojanje jaja od stiropora temperama

• „Veliki i mali zec“ – uporaba rola od papira uz primjenu tempera

Cilj aktivnosti bio je poticati preciznost i razvoj fine motorike prstiju i šake kod djece.

1. CENTAR PREDMATEMATIČKIH AKTIVNOSTI

• „Jaje – boje i brojevi“ – pridruživanje

Cilj aktivnosti bio je razvijati sposobnost opažanja i logičkog zaključivanja.
U završnom dijelu aktivnosti organizirana je mala izložba dječjih radova u sobi dnevnog boravka odgojne skupine.
Pripremile: Dajana Frljužec (odgojiteljica) i Marija Dubrović (odgojiteljica)