„Jesenska svečanost“ u Maslačku

U dvorani matičnog vrtića u Belišću održan je, 27. listopada 2022. godine, tradicionalni program pod nazivom „Jesenska svečanost“.

Glavni organizatori ove programske aktivnosti bili su polaznici mješovite vrtićke skupine – BALONČIĆI, kolegice Slavica Vuksanić i Suzana Svoboda, odgojiteljice predškolske djece.

U uvodnom dijelu programa prikazan je igrokaz pod nazivom „Šumska svađa“ koji su uprizorili Jana Svoboda, Alina Kolarić, Fran Čorković i Josip Karša.

Nakon igrokaza u dvorani se pojavila teta Jesenka koja je razgovarala s djecom i darivala ih voćem, plodovima jeseni.

U ulozi tete Jesenke nastupila je kolegica Emma Torjanac, odgojiteljica predškolske djece.

Polaznici vrtićkih skupina otpjevali su pjesme „Kesten“, „Jabučice crvena“, „U jesen“, „Bundeva“, „Jež“, „Kruška, jabuka, šljiva“.

Polaznici mješovite vrtićke skupine – KIKIĆI recitirali su pjesmu pod nazivom „Jesen na putu“.

Kao instrumentalna pratnja, u glazbenom dijelu programa, sudjelovala je kolegica Tena Merčep, odgojiteljica predškolske djece.

Voditeljicama programa u izradi i postavljanju scenografije pomogla je kolegica Veronika Nikolić, odgojiteljica predškolske djece.

Bila je ovo prilika radosno dočekati jesen, tetu Jesenku, ljepotu ovog godišnjeg doba, uz zahvalnost na obilju plodovakoje su djeca kušala po završetku programa u svojim sobama dnevnog boravka.

Gospođa Ljerka Vučković, zamjenica gradonačelnika, i gospođa Antonija Andrašek Barić, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti grada Belišća, bile su naše drage gošće i sudionice programa na čemu im zahvaljujemo.