„Zelena priča“ u Maslačku

Studio SUNCOKRET, umjetnička organizacija iz Splita, gostovao je u ponedjeljak, 24. listopada ove godine, u Belišću.

Razlog posjete bila je organizacija predstava pod nazivom „Zelena priča“ koju su nam članovi ovog studija ispričali u dvorani matičnog vrtića, od 9,00 sati, uz nazočnost polaznika šest vrtićkih skupina i njihovih odgojiteljica.

Kako zaštititi okoliš? Kako odvajati otpad? To su samo neka od pitanja na koja odgovore traže smetlar Medo, mudra Sova, gica Prljavica, Magarac, Ribica, Vjeverica i Glista, junaci ovog ekološkog mjuzikla koji je ostvaren u suradnji s Fondom za zaštitu okoliša Republike Hrvatske.

Junaci ovog lutkarskog mjuzikla u svojim prirodnim staništima susreću se sa raznim onečišćenjima. Dok neki uživaju praviti nered, drugi traže rješenja kako okolišu vratiti stari sjaj.

Tijekom predstave djeci se prikazuju osnove razvrstavanja otpada na zabavan i interaktivan način. Uz veliki broj edukacijskih pjesama, najvažnije je istaknuti glavnu misao mjuzikla, a ona glasi: „O zaštiti okoliša brinemo se od malena.“

Duško Mucalo osnivač je i autor brojnih edukacijskih mjuzikla za djecu, a u kratkom vremenskom razdoblju ova organizacija i njen osnivač uspjeli su postati sinonim za edukaciju, pjesmu i veselje među najmlađima diljem Hrvatske.

Studio SUNCOKRET u ponudi ima pet predstava, a radi se o „Festival životinjskog carstva“, „Slon Bon ton“, „Koje je godišnje doba najljepše“, „Što ću biti kad odrastem?“ te edukacijski mjuzikl s temom ekologije i zaštite okoliša pod nazivom „Zelena priča“.

Djeca i odgojiteljice uživali su u ovom zabavnom, zanimljivom i edukativnom događaju kojim smo naučili i potvrdili koliko je važno brinuti o okolišu koji nas okružuje svakog dana od najranije dobi.