OBLAKOVIĆ MALI

Polaznici mješovite vrtićke skupine – BALONČIĆI u četvrtak su, 1. lipnja 2023. godine, posetili Dječje kazalište Branko Mihajević u Osijeku, u vremenu od 10,00 do 11,00 sati.

Cilj posjete bila je predstava pod nazivom „OBLAKOVIĆ MALI“ koju su izveli članovi Lutkarskog kazališta iz Mostara.

Neka od glavnih pitanja koje obrađuje ova zanimljiva i poučna lutkarska priča odnose se na to može li se vjerovati u nekoga i kada je taj netko mali? Mogu li ja vjerovati u sebe ako sam mali?

Odgovor je naravno da.

Taj stav može promijeniti baš sve. Jer iako sam mali, ja sam Mali (ime oblaka u predstavi). I mogu sve!

Zato, ako imate kraj sebe nekoga tko je mali, pomozite mu da nikada ne pomisli kako je premali.

Djeca su velikim pljeskom pozdravila glumce – lutkare na kraju predstave zadovoljna njihovim cjelokupnim scenskim nastupom.

Edukativna posjeta bila je prilika spojiti vožnju autobusom do Osijeka, posjetiti dječje kazalište i uživati u predstavi te na povratku sabrati dojmove djece vezane uz ovako organiziran dan.

Posjete dječjem kazalištu u Osijeku i dalje će biti sastavnica naših programskih aktivnosti kroz svaku pedagošku godinu, prvenstveno kada su u pitanju polaznici redovnog programa predškole.

U pratnji djece bile su kolegice Slavica Vuksanić i Sara Kuhar, odgojiteljice predškolske djece, i stručni suradnik – pedagog.