POLAZNICI KRAĆEG PROGRAMA PREDŠKOLE POSJETILI GRADSKI RADIO BELIŠĆE

Podijeli s prijateljima

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Polaznici kraćeg programa predškole u Belišću prema planu i programu odgojno – obrazovnog rada posjetili su u utorak, 18. travnja 2023. godine, u vremenu od 16,00 do 16,30 sati, Gradski radio Belišće.

Cilj posjete bio je upoznati kako je organiziran ovaj lokalni javni servis, što i kako rade radijski novinari, kako izgleda tehnički studio i koji su zadaci tehničke podrške u pripremi programa, kako je organizirana programska shema radija, kako se pripremaju radijski prilozi i slično, a sve na jednostavan, djeci zanimljiv i razumljiv način.

Domaćin ovog susreta bila je kolegica Monika Đogaš, novinarka i urednica radijske postaje.

Pored obilja pitanja i razgovora na temu novinarskog poziva, radija kao medija, koliko ga djeca dnevno slušaju, imaju li neke omiljene emisije, slušaju li bajkopričalicu lokalnog radija i slično, djeca su zaposlenicima čestitala osmi rođendan u stilu radijske čestitke.

Ovom prilikom zahvaljujemo kolegici Moniki Đogaš na suradnji u pripremi ove posjete.

U pratnji djece bila je kolegica Doris Vranić, voditeljica kraćeg programa predškole i stručni suradnik – pedagog vrtića.

Pripremio: Zdenko Glasovac, prof.