Svjetski dan štednje, 31. listopada

Mješovite vrtićke skupine – BALONČIĆI i KIKIĆI, matičnog vrtića u Belišću, obilježili su Svjetski dan štednje.

Svjetski dan štednje obilježava se svake godine, 31. listopada, u spomen na Prvi međunarodni kongres štedioničara održan 1924. godine u Milanu.

Taj dan posvećen je promicanju i jačanju svijesti javnsti o važnosti štednje za suvremenu ekonomiju i osobne potrebe svakog pojedinca.

Polaznici navedenih odgojnih skupina posjetili su zaposlenike Privredne banke Zagreb, Podružnica Belišće, gdje su ih dočekali gospođa Katarina Ivanović i gospodin Ljubo Takalić.

Cilj posjete bio je razgovarati o novcu, što je novac, kako je i zašto nastao novac, kako ga koristitmo u svakodnevnom životu, zašto je važno štedjeti novac, kako se to radi te osnovno o ulozi banke u navedenim procesima, na djeci razumljiv i zanimljiv način.

Kroz razgovor dotakli smo se i štednje kao višestruko korisne navike koja se pored novca može odnostiti na sve čime se koristimo u svakodnevnom životu, shodno svojim potrebama.

Danas govorimo o financijskoj pismenosti građana, a ovakvim posjetama i razgovorima stvaramo osnovne preduvjete za njeno sustavno poticanje i razvijanje od predškolske dobi.

Ljubazni domaćini po završetku posjete počastili su djecu slatkišima.

U pratnji djece bile su kolegice Dragica Jančikić, Aleksandra Šrepfler, Slavica Vuksanić i Suzana Svoboda, odgojiteljice predškolske djece.

Gospođi Katarini Ivanović, gospodinu Ljubi Takaliću i ostalim zaposlenicima PBZ, Podružnica Belišće, zahvaljujemo na vremenu i korisnim informacijama koje su podijelili s djecom i odgojiteljima.