Iz aktivnosti mješovite vrtićke skupine – ŠAPICE

Polaznici mješovite vrtićke skupine – ŠAPICE, područnog vrtića Maslačak u Bizovcu, u listopadu su za središnju aktivnost imali jesen kao godišnje doba.

S djecom se razgovaralo o promjenama koje se događaju u prirodi koja nas okružuje, bojama drveća i jesenskim plodovima.

U istraživanju okoliša služili su se osjetilima vida, njuha, opipa i okusa.

Djeca i odgojitelji donosili su različito lišće, voće i povrće koje dozrijeva u jesen, a ovo je vrijeme, pored ostaloga, jabuka, krušaka, grožđa, gljiva, bundeva i kukuruza.

Dio navedenih plodova djeca su koristila kao poticaj za likovne aktivnosti.

Tjelesne, matematičke, taktilne, spoznajne i ostale poticajne aktivnosti koje su organizirali u sobi dnevnog boravka ili u dvorištu vrtića proširile su njihove spoznaje o jeseni i promjenama koje ovo godišnje doba nosi.

Za kraj jedne od aktivnosti djeca su pripremila kekse od jabuka kojima su se i posladili.

Kolegice Tijana Korbar Srakić i Miroslava Šargač, odgojiteljice ove skupine, nastojale su integrativnim pristupom kroz sva razvojna područja o kojima skrbimo u radu s djecom povezivati sadržaje i spoznaje u doživljaje koje će oni dugo pamtiti.