Vatrogasac bit ću ja!

U petak, 9. listopada 2020. godine, u sklopu programa obilježavanja Dječjeg tjedna, na prostoru pomoćnog terena NK „Belišće“, u vremenu od 10,00 do 10,45 sati,  organiziran  je susret polaznika tri vrtićke odgojne skupine matičnog vrtića i predstavnika Vatrogasne zajednice grada Belišća. Cilj susreta bio je upoznati djecu s ulogom vatrogasaca u zajednici, osobnom opremom koju koriste u svakodnevnom radu, opremom navalnog vatrogasnog vozila koje koriste pri intervencijama, mjerama opreza pri rukovanju vatrom te najčešćim načinima gašenja požara.Uz to organizirana je mala pokazna vježba gašenja vatre uzrokovane paljenjem nafte. U aktivnosti su sudjelovla djeca mješovite vrtićke skupine – cjelodnevni program – KIKIĆI, mješovite vrtićke skupine – cjelodnevni program – LIMAČI i starije vrtićke skupine – LOPTICE.U njihovoj pratnji bili su:

• Dragica Jančikić,odgojiteljica
  • Aleksandra Šrepfler, odgojiteljica
  • Branka Vidaković, odgojiteljica
  • Mia Nenadić, asistentica
  • Ivana Belcar, odgojiteljica
  • Jasna Anočić , odgojiteljica i
  • Zdenko Glasovac, ravntelj ustanove.

U aktivnosti su ispred Vatrogasne zajednice grada Belišća sudjelovali gospoda Ivan Vincetić i Marko Ivić.Bila je to prilika nastaviti edukativnu  suradnju  polaznika starijih vrtićkih skupina matičnog vrtića i članova vatrogasne zajednice na tragu podizanja opće i osobne kulture  sigurnosti kao i promocije poziva vatrogasca. Susret je organiziran uz pridržavanje mjera Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i  preporuka Ministarstva znanosti i obrazovanja. U ime članova kolektiva matičnog vrtića i svoje osobno ime zahvaljujem upravi NK „Belišće“ i Vatrogasnoj  zajednici grada Belišća na razumijevanju i spremnosti na suradnju.