Dan policije u Maslačku

Obilježavanje Dana policije, 29. rujna, sastavnica je Godišnjeg plana i programa odgojno – obrazovnog rada naše ustanove svake pedagoške godine.

U suradnji s predstavnicima Policijske postaje Belišće u četvrtak je, 29. rujna, organiziran edukativni susret policajaca u zajednici i polaznika mješovitih vrtićkih skupina naše ustanove po slijedećem rasporedu:

• Područni vrtić u Gat, od 8,30 sati
  • Matični vrtić u Belišću, od 9,15 sati
  • Područni vrtić u Bizovcu, od 10,15 sati
  • Područni vrtić u Petrijevcima, od 11,00 sati.

Cilj posjete bio je upoznati djecu sa:

• Ulogom kontakt policajca u zajednici
  • Osobnom opremom
  • Dijelom vozila koja koriste u radu
  • Mogućnostima suradnje policijskih službenika i građana na tragu razvijanja sigurnosne kulture ljudi u zajednici.

Nakon razgovora djeca su postavljala pitanja policijskim službenicima, a zatim su razgledala dio službenih vozila koja koriste u radu.

Na kraju druženja čestitali smo im Dan policije, navijestili prilike za buduću suradnju, a kontakt policajci su djeci podijelili bombone.

Zahvaljujemo se gospođi Ivani Kokić, gospodi Kruni Skokiću i Siniši Turku, policijskim službenicima, na suradnji tijekom organizacije ovog susreta.