Dječji maskenbal u Maslačaku

U Dječjem vrtiću Maslačak Belišće, od 12. do 16. veljače 2021. godine, organiziran je dječji maskenbal po objektima ustanove u kojem su sudjelovala djeca 15 odgojnih skupina, polazinci Kraćeg programa predškole i njihove odgojiteljice. Djeca su se maskirala po svom izboru, a to je ujedno bila i prilika pokazati jedni drugima koje su nam maske, junaci iz priča ili filmova dragi, odnosno što bi željeli biti kad odrastu. I ove godine najviše je bilo dobrih vila, princeza, kauboja, ninđi, gusara, policajaca, vatrogasaca, vojnika, kuhara, astronauta, klaunova, leptirića, bubamara i drugih likova. Odgojiteljice su tijekom dana pripremile niz aktivnosti koje su djeca rado prihvatila, a svaka je na svoj način poticala i tražila određenu vještinu kao što su glazbena stolica, ples s balonima i slične natjecateljske igre. Maskenabl u vrtiću je aktivnost koju djeca željno očekuju, a i ove godine, unatoč nešto promijenjenim uvjetima, osigurali smo njihovo druženje na razini odgojnih skupina i aktivnosti  koje će im, uvjereni smo, ostati u lijepom sjećanju. Tete kuharice pripremile su pokladnice kojima su se djeca posladila tijekom dana. Pripremio: Zdenko Glasovac, prof.