HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN U MASLAČKU

Podijeli s prijateljima

Hrvatski olimpijski dan, koji se 10. rujna obilježava u spomen na datum utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora, u Dječjem vrtiću Maslačak, Belišće obilježen je dan kasnije, u ponedjeljak, 11. rujna. Ovom manifestacijom se promiče olimpijski pokret, a male i velike građane potiče na bavljenje sportskim aktivnostima. Ujedno se promiču olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja.

Naše odgojiteljice su organizirale nekoliko sportskih aktivnosti u kojima su sudjelovala djeca iz sedam vrtićkih i jedne jasličke skupine (Leptirići, Bombončići, Zvjezdice, Mravići, Krijesnice, Cicibani, Žabice iz područnog vrtića Gat te najmanji Ježići). Aktivnosti su se održavale u dvorani vrtića, na dvorištu te na nogometnom igralištu. Prije svake aktivnosti odgojiteljice su provele opće pripremne vježbe a nakon toga su slijedile pokretne igre, igre loptom, natjecateljske igre, potezanje konopa, svladavanje poligona, šetnje te posjet Nogometnom klubu Belišće uz pratnju, pomoć i suradnju trenera Damira Horvata. Simbol proslave olimpizma ove tradicionalne manifestacije je bijela majica kao „zastava prijateljstva“, a obukla su je sva djeca belišćanskog vrtića koja su sudjelovala u Olimpijskom danu te uživala u igrama i prijateljstvu.