Iz aktivnosti kraćeg programa predškole u Belišću

Polaznici kraćeg programa predškole u Belišću u četvrtak su, 16. ožujka 2023. godine, posjetili Gradsku knjižnicu i čitanicu Belišće, u vremenu od 16,00 do 17,00 sati.

Ova posjeta sastavnica je programskih aktivnosti kraćeg programa, a cilj nam je bio:

• upoznati novi prostor javne ustanove
  • kako je organizirana
  • kako se postaje član knjižnice
  • zašto je važno čitati i družiti se sa knjigama od najranije dobi
  • zašto i kako treba čuvati posuđene knjige
  • koliki je knjižni fond ove ustanove i kako se zanavlja
  • upoznati mjesto i ulogu knjižnice u društvenom životu lokalne zajednice
  • spoznati kako knjižnica nije samo mjesto gdje se čuvaju i posuđuju knjige, već svojevrsni edukativni centar namijenjen svim dobnim uzrastima.

Kolegica Vlasta Putar, ravnateljica Gradske knjižnice i čitaonice Belišće, bila je domaćin ovog susreta, a najveći dio vremena proveli smo na odjelu za djecu gdje smo upoznali dio knjižnog fonda namijenjenog njima, zajedno pročitali i komentirali jednu priču te se igrali ponuđenim didaktičkim igračama kojima ovaj odjel raspolaže.

Planirano vrijeme posjete brzo je prošlo, a djeca su usvojila nova iskustva vezana uz ovu javnu ustanovu i njene mogućnosti kada su u pitanju djeca kao korisnici usluga.

U pratnji djece bila je kolegica Doris Vranić, voditeljica kraćeg programa i stručni suradnik – pedagog vrtića.

Ravnateljici i zaposlenicama knjižnice zahvaljujemo na gostoprimstvu, pripremljenim informacijama o radu ustanove kao i prilici korištenja dijela didaktičkih igračaka u našem radu.