Iz aktivnosti kraćeg programa predškole u Belišću

Polaznici kraćeg programa predškole u Belišću u četvrtak su, 23. veljače 2023. godine, za središnju aktivnost imali temu pod nazivom „Moj dom“.

U aktivnostima je sudjelovalo ukupno 10 djece, a planirani sadržaji organizirani su u vremenu od 16,00 do 18,00 sati.

Cilj aktivnosti bio je ukazati na značaj kuće, doma u životu svakog od nas, od kojih se prostorija kuće / stanovi obično sastoje, koja je njihova svrha, kako se gradi kuća.

Planiranim tematskim sadržajima obuhvaćena su slijedeća razvojna područja:

• Tjelesni rast i razvoj
  • Govor i komunikacija
  • Socio – emocionalni razvoj
  • Spoznajni razvoj i
  • Dječje stvaralaštvo.

Od materijalnih poticaja djeci su ponuđeni slijedeći materijali:

• Različite vrste papira
  • Kolaž papir
  • Drvene bojice
  • Ljepila
  • Škarice.

U uvodnom dijelu aktivnosti razgovarali smo o kući, važnosti kuće / stana za obitelj, dijelovima kuće, kako se one opremaju, koja im je namjena.

U središnjem dijelu aktivnosti djeca su crtala svoje kuće / stanove i najdražju prostoriju u njoj.

Uz pomoć kolaž papira djeca su izrezivala geometrijske likove i ljepila ih na papir stvarajući izgled kuće, stana.

U završnom dijelu organizirana je mala izložba dječjih radova.

Voditeljica aktivnosti je Doris Vranić, mag.prim.educ., voditeljica kraćeg programa predškole u Belišću.