Iz aktivnosti mješovite vrtićke skupine – ŠAPICE područnog vrtića u Petrijevcima

Djeca mješovite vrtićke skupine – ŠAPICE u utorak su, 21. veljače 2023. godine, u vremenu od 9,00 do 10,00 sati, imali organizirane tjelesne aktivnosti u kojima je sudjelovalo 13 djece.

Središnja tema tjelesnih aktivnosti bio je POLIGON SPRETNOSTI.

Uuvodnom dijelu aktivnosti djeca su se zagrijala različitim oblicima kretanja, hodanjem na prstima, petama, bočnom stranom stopala, hodanjem uz izmjenično podizanje nogu u vis.

Nakon toga uslijedile su vježbe zagrijavanja pojednih dijelova tijela i mišićnih skupina počevši od vrata prema stopalima.

U središnjem dijelu organiziran je poligon spretnosti, a korištena su slijedeća pomagala i rekviziti: čunjevi, plastični štap, horizontalne ljestve, plastični kolutovi na stalcima, strunjača, plastični kolutovi (mali), švedska klupa, stol, dvije manje klupe za penjanje i spuštanje.

Cilj aktivnosti bio je razvijanje opće motorike, koordinacije i preciznosti kroz ovladavanje preprekama na poligonu preskakivanjem, sunožnim skakanjem, provlačenjem, penjanjem na klupu i doskokom s nje, penjanjem na kosinu i spuštanjem niz nju, ubacivanjem obruča na stalak i kotrljanjem po podlozi.

Nakon središnjeg dijela aktivnosti organizirane su igre smirivanja pod nazivom „Pronađi autić“ i „Vruće-hladno“.

U istraživačko – spoznajnom dijelu aktivnosti djeca su ispitivala na kojoj podlozi autići idu brže , koji je autić otišao najdalje i zašto?

Aktivnost je organizirala i vodila Marta Sudar, odgojiteljica predškolske djece.