Iz aktivnosti mješovite vrtićke skupine – ŽABICE područnog vrtića u Gatu

Odgojiteljice i djeca, polaznici mješovite vrtićke skupine – ŽABICE, područnog vrtića u Gatu tijekom veljače za središnju aktivnosti imali su karneval i običaje vezane uz ovu manifestaciju.

U srijedu su, 15. veljače 2023. godine, organizirali oglednu praktičnu aktivnost na temu „KLAUN“ u kojoj je sudjelovalo 18 djece, u vremenu od 9,00 do 10,00 sati.

U uvodnom dijelu aktivnosti djeca su se upoznala s pjesmom „Klaun lutalica“ .

Nakon pročitane pjesme, razgovora o njenom sadržaju i poruci, djeci su organizirana četiri centra aktivnosti sa ponuđenim različitim likovnim materijalima.

Cilj aktivnosti bio je izrada krune za glavu klauna koristeći ponuđene oblikovane i neoblikovane materijalne poticaje.

Na kraju aktivnosti djeca su ponovila pjesmu pod nazivom „Fašnički ples“, a zatim je organizirana mala izložba dječjih radova.

Aktivnost je pripremila i provela Tena Matanović, odgojiteljica predškolske djece.

Pripremio: Zdenko Glasovac, prof