„Kikići“ posjetili Vatrogasnu zajednicu grada Belišća

Polaznici mješovite vrtićke skupine – KIKIĆI matičnog vrtića u Belišću posjetili su, 16. svibnja 2022. godine, vatrogasnu zajednicu grada Belišća.

Cilj posjete bio je upoznati organizaciju zajednice, što rade vatrogasci, koju opremu koriste za rad, koja znanja, vještine i sposobnosti moraju imati kako bi sigurno i učinkovito izvršavali svoje obveze.

Domaćini ovog susreta organizirali su obilazak zgrade, pokazali opremu (osobnu i timsku), navalna vozila koja vatrogasci koriste, a zatim su organizirali malo natjecanje u korištenju brentače i mlaznice za gađanje mete.

Po završetku planiranih aktivnosti domaćini su djecu počastili bombonima i sokovima.

U pratnji djece bile su Dragica Jančikić, Aleksandra Šrepfler i Emma Torjanac, studentica ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja.

Bila je to još jedna prilika za nastavak dobre suradnje naše ustanove i Vatrogasne zajednice grada Belišća na tragu poticanja i razvijanja kulture samozaštite kod djece predškolske dobi.