Mješovita vrtićka skupina – „BALONČIĆI“

Polaznici mješovite vrtićke skupine – „BALONČIĆI“ matičnog vrtića u Belišću tijekom veljače ove godine za oglednu praktičnu aktivnost imali su temu „Valentinovo u vrtiću“.

Cilj aktivnosti bio je kroz razgovor proširiti dječje spoznaje o ljubavi, osjećaju zaljubljenosti, koliko je važna ljubav u životu ljudi.

Uvodni dio aktivnosti počeo je razgovorom o ljubavi, Danu zaljubljenih, o tome zašto ovaj dan nosi i naziv – Valentinovo.

U nastavku uslijedio je „Ples srdaca“ u parovima uz prigodnu gazbu sa CD-a te podjelu nagrada najuspješnijim parovima.

U središnjem dijelu aktivnosti djeci su ponuđeni različiti oblikovani i neoblikovani materijali za likovno – kreativne i radno – praktične aktivnosti u kojima je dominiralo srce.

U završnom dijelu aktivnosti uslijedio je ples uz glazbu i mala izložba likovnih radova djece u prostoru sobe dnevnog boravka i donjeg hola matičnog vrtića.

Aktivnost je pripremila i vodila Slavica Vuksanić, odgojiteljica predškolske djece.