Mješovita vrtićka skupina – KIKIĆI

Polaznici mješovite vrtićke skupine – KIKIĆI matičnog vrtića, tijekom veljače, za praktičnu aktivnost kao središnju temu pod nazivom „EMOCIJE – SREĆA“.

Cilj aktivnosti bio je proširiti spoznaje djece o našim osnovnim emocijama s naglaskom na emociju sreće, kako ih pokazujemo, prepoznajemo, kako možemo upravljati njima.

U uvodnom, motivacijskom dijelu, aktivnosti pročitana je slikovnica pod nazivom „Kad sam sretan“.

Nakon čitanja i gledanja ilustracija priče poveo se razgovor o sadržaju priče i njenoj poruci.

U središnjem dijelu organizirani su slijedeći centri aktivnosti:

• „EMOCIJE – SREĆA“ – spoznajna aktivnost
  • „SPOJI SRCA“ – predmatematička aktivnost
  • „SRCE OD VUNE“ – radno – praktična aktivnost
  • „EMOCIJE SVUDA OKO NAS“ – predčitalačka aktivnost
  • „KAD SI SRETAN“ – glazbena aktivnost uz ples.

U završnom dijelu aktivnosti djeca su izložila svoje radove, a veći dio vremena plesalo se uz glazbu „Kad si sretan“.

Aktivnost je organizirala i vodila Aleksandra Šrepfler, odgojiteljica predškolske djece.