O prijateljstvu s djecom starije mješovite vrtićke skupinepodručnog vrtića Maslačak Bizovac

U ponedjeljak, 19.2.2018. godine, u vremenu od 9,00 do 10,30 sati ravnatelj ustanove posjetio je djecu starije mješovite vrtićke skupine područnog vrtića Maslačak Bizovac i kolegicu Ivanu Kuić, njihovu odgojiteljicu.Ogledna praktična aktivnost počela je igrom asocijacija na riječ – prijateljstvo.

Djeca su govorila na čega ih ova riječ podsjeća, a asocijacije su bile vezane uz igru, druženje, dijeljenje, zagrljaje, pomaganje,…

Nakon toga uslijedila je glazbena ativnost kroz upoznavanje pjesama ‘Dječja srca’  i ‘Himna zadrugara’ koju su djeca izvela uz pokrete.

Odgojiteljica je iz košarice podijelila pripremljena  srca od papira, određenih boja i s natpisima vrijednosti koje prijateljstvo nosi, po kojima su se formirali parovi za ‘Ples srdaca’.

Zatim je uslijedilo upoznavanje sa sadržajima pripremljenih centara aktivnosti koje su se odnosile na poticanje i razvjanje:

• radno    – praktičnih
  • likovno  – kreativnih
  • predčitačkih  i
  • predmatematičkih vještina i sposobnosti.

U aktivnostima je sudjelovao 18 djece, a najviše zanimanja djeca su pokazala za likovno – kreativne i predčitačke aktivnosti.

Pripremio:  Zdenko Glasovac, prof.