Polaznici kraćeg programa predškole posjetili Muzej Belišće

Polaznici kraćeg programa predškole u Belišću u četvrtak su, 30. ožujka 2023. godine, u vremenu od 16,00 do 16,45 sati, posjetili Muzej Belišće.

Dr.sc. Nada Milas Bosanac, ravnateljica ustanove, bila je domaćin ovog susreta.

Ciljevi posjete bili su:

• upoznati organizaciju javne ustanove
  • kolikim fondom eksponata ustanova raspolaže i koje vremensko razdoblje lokalne povijesti obrađuje
  • zanimljivosti vezane uz dio muzeja koji obrađuje industrijski razvoj Belišća
  • spoznati mjesto i ulogu muzeja u kulturnom i društvenom životu lokalne zajednice
  • upoznati koja je budućnost muzeja
  • upoznati važnost prometa, prvenstveno željeznice u razvoju industrije, a time i mjesta.

Većini djece odgojne skupine ovo je bio prvi posjet Muzeju Belišće pa je zanimanje za izložene sadržaje bilo veliko.

Djeci se posebno svidio dio koji obrađuje razvoj industrije po kojoj je naš Grad poznat.

Posjetom spomen vlaku završio je ovaj vrijedan edukativni susret, a ravnateljici muzeja zahvaljujemo na ljubaznosti, suradnji i vremenu koje nam je posvetila.

U pratnji djece bila je kolegica Doris Vranić, voditeljica kraćeg programa predškole u Belišću.