Tjedan dječje kreativnosti – KRIJESNICE

U tjednu Dječje kreativnosti u mješovitoj jasličkoj skupini “Krijesnice” matičnog vrtića bavili smo se aktivnostima na temu zivota pčela.

Tako smo omogućili kušanje meda i zorno prikazivanje puta pčele od cvijeta do košnice uz pomoć  spoznajnih aktivnosti, djeca su imala priliku pogledati fotografije pčela u svom prirodnom staništu te smo ponovili osnovne boje.

Putem senzomotoričkih aktivnosti, potican je razvoj vizualnog , gustativnog i taktilnog sustava, gdje su djeca aktivno sudjelovala u simboličkoj igri stavljanja pelina u košnicu, te u imitativnoj igri gdje su i sami bili male pčelice i kretali se poput istih.

Kroz predmatematičke aktivnosti poticali smo razumijevanje prvih matematičkih pojmova; puno – malo, od najmanjeg do najvećeg (serijacija), te osnovno pridruživanje elemenata; jedna pčela – jedan cvijet.

Tjedan smo završili glazbenim aktivnostima kroz ponavljanje poznatih glazbenih djela koje smo obrađivali kroz pedagošku godinu sa posebnim naglaskom na poktetnu igru “Livada je velika”.

Pripremile:
Ivana Belcar, odgojiteljica