Tjedan dječje kreativnosti u Maslačaku – LEPTIRIĆI

Podijeli s prijateljima

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Mješovita vrtićka skupina – LEPTIRIĆI u Tjednu dječje kreativnosti u Maslačaku organizirala je, 4. svibnja 2022. godine, posjet gospodina Dejana Sudara, električara.

Cilj posjete bio je djeci na jednostavan i zanimljiv način pokazati što rade električari, koja znanja, vještine i sposobnosti trebaju imati, osnovno o zakonima elektriciteta, mjera zaštite pri radu od strujnog udara, uporabi pojedinih alata kod stvaranja strujnog kruga, materijalima i alatima koje koriste u svom radu te od čega se sastoji jedan strujni krug.

Djeci posebno zanimljiva bila je uporaba uređaja za ispitivanje napona na ljudskom tijelu korištenjem zvučnih signala.

Pedagoške voditeljice odgojne skupine zahvaljuju gospodinu Sudaru na sudjelovanju, zanimljivim aktivnostima i materijalima koje je ostavio djeci glede njihove igre i istraživanja na temu elektriciteta.

Pripremile:

Danijela Rajković Špoljarić, odgojiteljica

Marija Đurkić, odgojiteljica