Vatrogasna igraonica u Maslačaku

Predstavnici DVD-a Belišće održali su u četvrtak, 19. svibnja 2022. godine, vatrogasnu igraonicu u dvorištu matičnog vrtića u Belišću, u vremenu do 10,00 do 11,00 sati.

Sudionici ove aktivnosti bili su polaznici mješovite vrtićke skupine – JEŽIĆI čije su pedagoške voditeljice kolegice Romana Milišić i Danijela Falamić.

Vatrogasnu igraonicu organizirali su Martin Ritgaser, voditelj vatrogasnog podmlatka DVD-a Belišće, Ivan Vincetić i Marko Ivić, operativni članovi DVD-a Belišće.

Vatrogasnu igraonicu činile su slijedeće aktivnosti:

• bacanje loptice u kantu
  • bacanje novčića u posudu s vodom
  • sastavljanje vijaka
  • rušenje posudica s vodom.

Igre su bile natjecateljskog karaktera što je djecu dodatno potaknulo na timski rad i suradnju.

Djeca su provela zabavno i poučno prijepodne s vatrogascima i zahvalila im na dolasku i suradnji.

Bila je to još jedna aktivnost na tragu prevencije zaštite od požara i razvijanja kulture samozaštite kod djece predškolske dobi.